giriş     kayıt
yorumdeposuyıldızyıldızyıldızyıldızyıldız(5.00)

githubta scriptini görüp haydan kaldığım, ancak üyeler arası mesaj göndermenin olmadığını gördüğümde hayal kırıklığı yaşadığım site.

-


Birçok web teknolojisi ve kavramı öğrenilirken meydana getirilmiş olduğu için (bir nevi öğrenme egzersizi) kodları birbirine sarmaşık gibi dolanmış durumda olan bir sözlük uygulaması. O anki motivasyon da kaybolduğu için gelişimi bir süredir durmuş durumda.

Bir daha sözlük scripti yapacak olsam biraz daha sağlam bir altyapıyla kurardım. Bu sayede gelişime daha açık bir yapı oluşturmuş olurdum.

Bunu gerçekleştirebilme hızım günbegün artmakta. Eğer yeniden yapmaya karar verirsem çok hızlı bir şekilde sonuçlandırabilirim. Hem de eksik olan tüm özellikleriyle.

-


eğer bir gün eksik olan tüm özellikleri ile yazılacak ve ücretsiz olarak biz bedavacı türk halkı ile paylaşılacaksa, scripti yazanın cenneti garantileyeceği kesinleşmiş olacaktır. ya da bu hali ile bile sadece mesajlaşma aktif edilip yine biz bedavacılar ile paylaşılır ise, cehennemden 500 yılı temizinden silinecektir yazanın. başarılar efenim.

-


scriptin download halini githubta görünce çok şaşırdım. çünkü internet ortamındaki bedava hiçbir sözlük scripti sorunsuz çalışmıyor. burada developer kardeşimize teşekkürü borç bilirim.

allah emeklerinin karşılığını versin inşallah

-


Scripti kurduğumda bomboş bir sayfa geliyor, login ve register sayfalarına tıkladığımda yine boş, nasıl düzeltebilirim?

-


github'a yüklemeden önce birkaç yazım hatası yapmışım.şu an güncelledim ve test ettim. fakat yine de başka hostinglerde sorun çıkabilir. onları da düzeltebilirim.

-


kralsın sen kurdum süper ama birde şu mesaj işi olsa ramazan ramazan tüm dualar sana

-


Buradan developer kardeşime teşekkürlerimi iletmek isterim. Kullanışlı bir sözlük scripti ararken sizinkine ulaştım açıkcası çok güzel ve çok hızlı, seo açısından bir dahaki çalışmamızda açılan başlıkların link yapısını değiştirmeniz tavsiye edeceğim. Elinize emeğinize sağlık sürekli takipteyim. Kaybettiğiniz motivasyonu tekrar kazanmanız dileğiyle görüşmek üzere

-


kendisine gösterilen ilgiden dolayı mutlu olduğum sözlük uygulaması. aslında çok daha profesyonel, geliştirilmeye açık bir sözlük uygulaması yapmayı planlıyordum. Fakat kişisel ihtiyaçlarımdan kaynaklı, çok cüzi bir ücret karşılığında satışını yapabileceğim kapalı kaynak bir sözlük scripti yapmayı planlıyorum. yaklaşık 70 tl civarında bir ücret verecek kullanmak isteyenler ve belirledikleri bir alan adı için ömür boyu kullanma hakkına sahip olacaklar. Bu konu hakkındaki fikrinizi şu anketten bildirebilirsiniz. ben de ona göre bir plan yapabilirim.

anket linki

-


Yorum Deposuna mesajlaşma özelliğini ekledim. Ufak tefek eklemeler sonradan yapılabilir tabi ama genel işleyişinde bir sorun yok şu an. Sıfırdan scripti kuracaklar için işlemler aynen geçerli. Yükseltme yapacaklar için açıklama yazacağım ama temel olarak iki adımdan oluşuyor güncelleme işlemi. İlk önce site dosyalarınızı ve veritabanı verilerinizi yedeklemenizde fayda var. Githubdaki dosyaları kendi dosyalarınızın üzerine yapıştırın. yine Githubdaki messages.sql dosyasını kendi veritabaniniza aktarın (import). config.php dosyasındaki ayarları tekrardan yapın. İşlemler bu kadar. Githubdaki readme dosyasına ekleyeceğim bu adımları ileride.

edit: son güncellemede sadece mesajlaşma özelliğini eklemedim aynı zamanda görünümde de bir takım değişiklikler yaptım. görünümdeki değişiklikleri görebilmek için tarayıcı geçmişini silmeniz gerekebilir.

-


Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın.