giriş     kayıt
path

yorumdeposu'nun en aktif (yoksa tek mi desem :)) ve en fularlı üyesi.

-


işsizdir.
hayatı boyunca yapmak istemediği işlerde çalışmıştır. ve gününün büyük bir çoğunluğunu "voleyi nasıl vururum" düşüncesi içerisinde geçirir. onun için bu veteran dünyadan keyif alabilmenin tek yolu paradır. tabii ki para, sağlıktan daha önemlidir gibi salak bir önermede bulunmaz. ancak sağlık her şeyden önemlidir gibi 3 yaşında çocuğun bile kurabileceği bir cümleyi yeterince özgün bulmaz.

girişimcidir.
ancak girişimlerini, yapılabilecek en kolay ve en az uğraştıcı şekilde başarmaya çalışır. bu nedenle çoğu zaman kaybedenler bloğunda yer alır. çünkü ortaya koyduklarını kısa zamanda yaptığı için yeteri kadar özgünlük niteliği taşımaz. ancak başarısızlıklarından dolayı hiç kimseyi de suçlamaz. sahip olduğu yetersiz ve kıt beyninin farkındadır. suçu sisteme, ekonomiye, aileye, çevreye, siyasete veya insanlara atmaz. bu nedenle sürekli kendini mi suçlar? hayır, o kendini de suçlamaz. çünkü sahip olduğu beynini o seçmemiştir. dış çervesini de o belirlememiştir. onun için ne "başarmak" bir övünç kaynağı, ne de başarısızlık bir pişmanlık kaynağıdır.

dalaverecidir.
sürekli yalan söyler. o kadar çok yalan söyler ki, bazı yalanlarına kendisi bile inanır. örneğin birisi ile telefonda konuşurken kapatmak isteyip, bir bahane bulabilir; duşa girmem lazım der. sonra telefonu kapatınca gerçekten de duşa girer. kendi yalanına inanmıştır çünkü.

kendini zeki bulmaz.
çünkü yaptığı her şeyi basit görür. onun yaptığı her şeyi başkaları da yapabilir. eğer onun yaptığını yapamayan bir insan var ise, klinik bir problemi vardır.

hayalperesttir.
ama bu hayallerin tüm ortak noktası paradır. para onun için banka hesabındaki rakamı görüp orgazm olmak demek değildir. para onun için özgürlüktür; hareket özgürlüğüdür, zihin özgürlüğüdür, iradesini manipüle edecek birçok şeyin ortadan kalkmasıdır. para, onun için insanın yeryüzündeki gizli krallığıdır.

-


yorum deposu müptezeli,işsiz olabilir dikkat

-


Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın.